Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 6776048



*

nr 677 6048


Skulptur

keramik, Annika Wallenberg, äpple, höjd: 17 (liten spricka)


Utrop:

100 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 januari 2011
kl 17:07:40


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/1 19:13:28 1      100 kr
21/1 13:29:58 2      150 kr
21/1 16:18:56 1      250 kr
23/1 22:17:18 3      250 kr
23/1 22:17:46 3      300 kr
24/1 15:13:12 4      350 kr
24/1 16:43:53 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: annika wallenberg keramik konsthantverk liten spricka skulptur äpple
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:05
  • 7206 Skulptur
    Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:15
  • 7041 Skulptur
    brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:33
  • 7057 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:05
  • 7056 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:41
  • 7042 Skulptur
    brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
    Aktuellt bud: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:31




Ladda ner broschyr